شروع دوباره

ایسنا بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم تأثیر دارد

بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم تأثیر دارد

 • بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم تأثیر دارد

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با اشاره به تاثیر بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم گفت: بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم تاثیر گذاشته است؛ بنابراین خوب است که پیمایش‌هایی در این خصوص که چه میزان در زندگی مردم تاثیر گذاشته‌اند، چه کسانی بیشتر مخاطب بازی‌ها هستند و چه مکانیسمی در جامعه در حال گسترش است، انجام شود.

  به گزارش ایسنا، نشست جهاد دانشگاهی و کنفرانس ملی تحقیقات بازی‌های دیجیتال با هدف توسعه همکاری‌های فرهنگی آموزشی و پژوهشی و ایجاد تفاهم‌نامه میان جهاد دانشگاهی و  بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، امروز (هفتم شهریور) برگزار شد.

  این نشست با حضور سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، محمد آقاسی مدیرعامل ایسپا، صابر فرزام مدیرعامل ایکنا، محمد هاشمی رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب، رحیم یعقوب‌زاده رئیس مرکز فرهنگی، دانشجویی و گردشگری جهاد دانشگاهی، حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، محمدعلی سیدحسینی معاون آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سامانی رئیس نظارت و ارزیابی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، اسلامی مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان و محمد حسین فائزی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین در مرکز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

  پورعلی در این نشست با اشاره به تاثیر بازی‌های رایانه‌ای بر سبک زندگی مردم گفت: اگر لازم باشد باید همایش‌هایی در این راستا در دانشگاه‌ها برگزار کرد. ایسنا و ایکنا در بحث تولید خبر، گزارش و میزگرد می‌توانند کمک کنند که این موضوعات به جامعه انتقال پیدا کند و روی آن‌ها فکر بشود. بهتر است که این موضوعات توسط نخبگان کشور مطرح و انجام شود.

  وی با اشاره به ظرفیت‌های دیگر جهاد دانشگاهی ادامه داد: سازمان دانشجویان در حال انجام چند کار بزرگ است که یکی از پروژه‌های آن‌ها که مورد توجه دانشجویان است برگزاری مناظره دانشجویی است. سال گذشته ۱۷۶۰ مناظره انجام شده است و در قالب گزاره‌هایی که بنیاد علاقه‌مند باشد می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. همچنین می‌توانیم از ظرفیت بازی برای ترویج اندیشه امام خمینی استفاده کنیم. در بسیاری کشورها با این شیوه برخی محتوا و مضامین را عمومی و اجتماعی می‌کنند. در بازی رایانه‌ای ما با کار تیمی روبه‌رو هستیم.

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی افزود: یک مرکز رشد فناوری در جهاد دانشگاهی ایجاد شده که از ظرفیت این مرکز می‌شود برای حمایت از گروه‌های بازی‌ساز استفاده کرد. ما در زنجان واژه جدیدی به حوزه ادبیات دانشجویی اضافه کردیم تحت عنوان «گروه کار دانشجویی» که این گروه‌ها می‌توانند در حول بحث بازی شکل بگیرند.

  پورعلی با اشاره به پژوهش در حوزه بازی گفت: یکی دیگر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی پژوهش‌های طولانی مدت درباره بازی هاست. گروه‌های پژوهشی ما شبکه برنامه دارند که سه سال طول می‌کشد به اجرا برسد و بین ۱۰ تا ۱۵ کار پژوهشی در این شبکه برنامه‌ها اتفاق می‌افتد که غیر از کارهای مطالعاتی است.

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی افزود: با گروه‌های پژوهشی در حوزه علوم انسانی و آی‌تی می‌توانید وارد مذاکره شوید تا ببینید چه ظرفیتی در شبکه برنامه‌ها وجود دارد که می‌تواند ادبیات بازی‌ها را قوی کند.

  وی با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: ۷۰۰ عنوان دوره آموزشی توسط شش کارگروه تخصصی در جهاد دانشگاهی مصوب شده و در حال اجراست. نزدیک ۸۰۰ هزار نفر سالیانه در سطح مراکز جهاد دانشگاهی در حال آموزش هستند. ما در این حوزه باید به آموزش هم بپردازیم که با اعلام و تعریف دوره‌ها این کار انجام خواهد شد. ابتدا بهتر است با هدف توانمندسازی افراد درگیر در این صنعت و کادرسازی افراد در این صنعت مقداری در بحث مهارت آموزی کار شود وجهاد دانشگاهی آماده ورود است.

  معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اضافه کرد: ظرفیت جهاد دانشگاهی در حوزه آموزشی، فرهنگی و... ظرفیت خوبی است. ما در ستاد ۱۳ معاونت علمی ریاست جمهوری که ستاد فناوری نرم و هویت‌ساز است، کرسی و حضور و رابطه خوبی با آنها داریم. این ستاد اخیراً دو کتاب منتشر کرده که یکی از آن‌ها درباره صنعت بازی و اسباب‌بازی است و به عنوان گام اولیه کار خوبی است و نباید متوقف شود. باید تولید ادبیات در این حوزه بیشتر شود.

  پورعلی در پایان با ارائه پیشنهادی به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: مرکز اطلاعات جهاد دانشگاهی می‌تواند گزارش تولید مقالات در حوزه بازی‌ها را در سطح جهان را تهیه کند. آن‌ها آمادگی دارند پوستر را روی سایت بگذارند و مقالات روی سایتشان گذاشته شود و روزانه مانند ایسنا نزدیک ۲۰۰ هزار بازدید کننده دارند. برخلاف برخی پایگاه‌های داده، رایگان است و متن مقالات نشریات داخلی را در اختیار محققان قرار می‌دهد و از همایش‌ها حمایت می‌کند.

  در ادامه، محمد صادق افراسیابی، مدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران بیان کرد: کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال به همت بنیاد بازی‌های رایانه‌ای برگزار خواهد شد که انجمن سواد  رسانه‌ای هم مشارکت دارد. هر نیازی به کمک باشد ما اعلام آمادگی کرده‌ایم و در این کنفرانس مهم مشارکت داریم به این دلیل براهمیت سواد رسانه‌ای تاکید می‌کنیم که مقوله سواد رسانه‌ای در بازی‌های رایانه‌ای الویت دارد. بسیاری از کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان مخاطب بازی‌های رایانه‌ای هستند.

  وی با بیان اینکه از بازی رایانه‌ای استفاده می‌شود اما خوب شناخته نشده است، گفت: جامعه ما از حوزه بازی‌های رایانه‌ای بی‌خبر است بازی‌های رایانه‌ای داریم که می‌توانند سبک زندگی  و مهارت زندگی را آموزش دهند؛ همچنین در برابر این بازی‌های خوب بازی‌های نامناسب هم داریم که بی‌اطلاعی خانواده‌ها از سواد رسانه‌ای بازی‌های رایانه‌ای امروز باعث شده که نتوانند از فرصت‌های بازی رایانه‌ای استفاده کنند و بیشتر درگیر تهدید آن شده‌اند. خانواده باید رژیم مصرف داشته باشند. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یک طرحی اجرا کرده است که بازی‌های رایانه‌ای را بر حسب سنین طبقه‌بندی کرده است.

  افراسیابی افزود: خانواده‌ها باید این طرح را بشناسند. برگزاری این کنفرانس می‌تواند دستاورد خوبی برای جامعه علمی و عموم مردم داشته باشد تا با تهدید و فرصت بازی رایانه‌ای آشنا شوند و سواد در این حوزه پیدا کنند تا بدانند چه کارهایی در این حوزه انجام شده و چه افرادی در این حوزه کار کرده‌اند. اگر تفاهم سه‌جانبه بین بنیاد بازی‌های رایانه‌ای و انجمن سواد  رسانه‌ای و جهاد دانشگاهی در چند حوزه پژوهش اطلاع رسانی وآموزش شکل بگیرد  رویداد مبارکی است وکشور ما در حوزه بازی رایانه‌ای می‌تو اند رشد وپیشرفت کند ما در حوزه صنعت بازی رایانه‌ای هم نیاز به پیشرفت داریم.

  وی با اشاره به درآمدزایی برخی کشوزها از صنعت بازی بیان کرد: برخی کشورها جهان درآمد اصلی خود را از بازی رایانه‌ای به دست  می آورند. مقام معظم رهبری دو سال است که بر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند و در این راستا یکی از منابعی که می تواند درآمد زا باشد حوزه بازی رایانه‌ای است. بازی رایانه‌ای در همه حوزه اقتصاد، سیاست، فرهنگ و اجتماع نقش دارد. ما نباید بازی را بازی بگیریم و یک مقوله اصلی و جدی است و باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

  رئیس جهاد دانشگاهی قزوین نیز گفت: سه سال است در بحث مبانی طراحی وتولید، کارهایی انجام شده است که محصولات ما با نام چیدا در کانون فکری  و پرورشی عرضه شد. ما با دانشگاه علم وفرهنگ کاری را شروع کردیم و در  دوره کاردانی، کارشناشی وارشد  رشته هایی درباره طراحی وتولید اسباب بازی در حال ایجاد هستیم .به دانشگاه علم وفرهنگ قرار است در سال ۹۷ پذیرش دانشجو داشته باشد. اولین بار است که این کار انجام می شود. اگر بنیاد در نظر دارد درباره سرفصل ها نظر بدهد می پذیریم. ما بر روی تولید محصول دانشجویان تمرکز داریم .

  فائزی با اشاره به نتایج تحقیقات درباره بازی‌ها افزود: در تحقیق وجست و جویی که درباره اسباب بازی وبازی انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که اگر بتوانیم مجموعه ای از خدمات  بازی ارائه کنیم بازار خوبی ایجاد خواهد کرد. من پیشنهاد دارم چارچوبی  معین کنیم که به تولید فیزیکی ومجازی بازی  به شکل هدفمند بپردازد .خلا بازی‌های ایرانی، سناریو است و در سطح متوقف می شوند . روی موضوع سناریو کار کردیم  و دیدیم می توانیم کار مناسبی انجام دهیم تا به کودک سناریو بدهیم تا تخیل منطقی برای او ایجاد کند.

  در ادامه، معاون آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: کنفرانس ما بعد از مدت‌ها تشکیل می‌شود و دانشگاه‌های مختلفی را در حوزه بازی‌های رایانه‌ای شناسایی کردیم و می‌خواهیم اولین کنفرانس ملی خود را در دانشگاه علم و صنعت برگزار کنیم.

  حسینی ادامه داد: ما تصمیم داریم که برای سال بعد این کنفرانس را بین‌المللی برگزار کنیم و کنفرانس امسال ما دوم آذرماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد. بازی‌های رایانه‌ای علاوه بر نقش سرگرمی، نقش‌های دیگری نیز ایفا می‌کنند و در تغییر رفتار و نگرش تاثیر بسیاری دارند.

  معاون آموزش و پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به محورهای اولین کنفرانس بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای بیان کرد: بازی‌ها علاوه بر نقش سرگرمی و رسانه‌ای که دارند در مباحث جدی نیز از آنها استفاده می‌شود. از بازی‌ها در تغییر رفتار، بحث سلامت، پیشگیری، تبلیغات، آموزش و غیره از آن استفاده خواهد شد و یک جنبه عمومی پیدا کرده است. محورهای این کنفرانس گرافیک و بازی‌های رایانه‌ای، هوش مصنوعی و بازی‌های دیجیتال، الگوریت ومعماری وبازی‌های دیجیتال ، پردازش وبازی‌های دیجیتال بازی‌های جدی وبازوارسازی ابعاد رفتاری واجتماعی بازی‌های دیجیتال، تعامل پذیری وبازی‌های دیجیتال و... است.

  وی با اشاره به هدف کنفرانس بیان کرد: هدف کنفرانس ما فقط پژوهش نیست بلکه وصل کردن پژوهش با حوزه صنعت بازی هاست. ما از بازی سازها می خواهیم  که در این کنفرانس شرکت کنند وکارهای خود را ارائه دهند  برای اینکه در این زمینه کشورهای دیگر را هم درگیر کنیم وسفیر دانشگاهی داشته باشیم فراخوان دادیم  وآن ها به ما پیام دادند وبرخی ظرفیت ها را به ما شناساندند. اگر بتوانیم از ظرفیت جهاد دانشگاهی و از ایسنا وایکنا برای پوشش خبری  خود استفاده کنیم بهتر ی توانیم  این حوزه را معرفی کنیم.  همچنین  جهاد دانشگاهی به علت اعتباری که دارد  می تواند در انتشار چکیده ومقالات به ما کمک کند . ما تیم بازی ساز برای خارج از کشور هم داریم وصاد می کنیم در این راستا ذائقه خارجی را در نظر می گیریم اما باید بتوانیم ذائقه هم خلق کنیم

  حسینی افزود: در ایران موبایل مصرف بیشتری برای بازی‌های رایانه‌ای دارد. بازی سازهای ما هم به بازی‌های دیجیتال موبایلی روی آورده اند. ما ۱۵ شرکت دانش بنیان در بازی سازی داریم.  ما اکنون در پلت فرم موبایل یک گام جلو هستیم ومی توانیم خود را به سطح کشورهای پیشرفته برسانیم .

  همچنین، مدیرعامل خبرگزاری ایکنا گفت:  اگر بتوانیم برخی بازی‌های خود را ترجمه کنیم خوب است زیرا برخی از کشورها تقاضای بازی حلال دارند اما کسی به آن ها عرضه نمی کند  ما در ترجمه می توانیم به بنیاد بازی‌های رایانه‌ای کمک کنیم.

  کاظمی رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی نیز در ادامه گفت: نیاز بازی‌های رایانه‌ای باید شناسایی کنیم. مسابقات مناظره ای که ما برگزار می کنیم می تواند برخی موضوعات در جامعه دانشجویی را برای دانشجویان توسط خودشان به بحث بگذارد. بازی‌های رایانه‌ای در حوزه فرهنگ وصنایع خلاق جای می گیرند. جهاد دانشگاهی وما جدی در این راستا ورود پیدا کردیم تا بتوانیم ترویج صنایع خلاق وفرهنگی را داشته باشیم.  رویکرد بنیاد  به سمت مجموعه ها ودانشجویانی است که علاقه مند شدند وبه این مسیر آمده اند. کاری که جهاد دانشگاهی در آن تبحر دارد نوآوری وبومی سازی مدل های رویدادهای است که در جهان وجود دارد وباید  بیایم در دانشگاه‌های مختلف آن ها را ترویج دهیم و همچنین باید به سمت استان‌هایی برویم که کمتر این کارا انجام داده اند . آن‌ها ظرفیت د ارند اما کاری انجام داده نشده است.

  به گزارش ایسنا، رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی گردشگری جهاد نیز اظهار کرد: ما سالانه  ۲۰۰ اردو برگزار می کنیم  و می توانیم از دانشجویانی که رشته مرتبط می خوانند  در اردو ها استفاده کنیم. طرحی به  آقای پورعلی دادیم تا اردوهایی برای دانشجویان به کشورهای دیگر داشته باشیم. این یکی ازفضاهایی است که  دوستان بنیاد می توانند حضور پیدا کنند تا به معرفی بازی ها بپردازند. ما همایش خلیج فارس داریم و اگر بنیاد بازی مرتبطی دارد که به   منطقه خلیج فارس ارتباط پیدا می کند   می توانیم فرصتی فراهم کنیم تا از این بازی رونمایی کنید. همچنین یکی از مواردی  که جذابیت دارد حوزه گردشگری است که می توانید در این حوزه بازی طراحی کنید و ما می توانیم محتوا بدهیم

  پورعلی در ادامه سخنان یعقوب زاده بیان کرد: ۲۰۲۲ بازی‌های جام جهانی است فاصله گرفتن قطر از کشورهای عربی طول نمی کشد اما فرصت خوبی برای کشورهای عرب است که میلیون‌ها بار خبر درباره خلیج عرب به جای فارس منتشر کنند و این امر باعث می شود تاثیر روی ادبیات خلیج بگذارد. تا سه یا چهار سال آینده بنیاد فرصت دارد تا در این زمینه بازی طراحی کند. بازی در حوزه دیپلماسی نقش موثری دارد.

  همچنین، کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به حوزه پژوهش در بازی‌های رایانهد ای گفت: دو سال است که حوزه پژوهش را راه‌اندازی کردیم. انجام پژوهش در بخش خصوصی از نظر ما کار نشدنی بود زیرا صنعت بازی در حال رشد است وباید خود مان هزینه می کردیم. بنیاد به هیچ مسأله‌ای وارد نمی‌شود مگر اینکه بهترین‌ها را انجام دهد و کنفرانسی که می‌خواهیم برگزار کنیم باید تک باشد و باید به سمت شبکه سازی برویم.  جلسه‌ای با صالحی امیری وزیر ارشاد سابق داشتم و گفتم اگر وزارت ارشاد صد قدم در حوزه کتاب بردارد دو اتفاق مثبت می‌افتد اما اگر گامی در حوزه بازی برداشته شود صد اتفاق می افتد زیرا حوزه بکری است.

  به گزارش ایسنا، در پایان این نشست قرار شد تفاهم‌نامه‌ای تدوین و در روزهای آینده امضا شود.

  انتهای پیام • نظرات() 
 • پیشنهاد کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله

  • پیشنهاد کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیشنهاد این وزارتخانه مبنی بر کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله و کاهش این تعرفه از ۲۶ به پنج درصد خبر داد.

   یدالله صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به بالا رفتن قیمت گوشت گوساله پیشنهاداتی را در این زمینه با وزارت جهاد کشاورزی در میان گذاشته‌ایم تا در صورت پذیرش این وزارتخانه اقدامی در زمینه‌ تعدیل نرخ و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت گوشت انجام گیرد.

   معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صمت در پاسخ به این سوال که آیا به طور حضوری جلسه‌ای در این خصوص برگزار نشده تا درباره‌ نظر و دیدگاه وزارت جهاد نقطه نظری بیان شود، توضیح داد: جلسات مشترک زیادی میان دو وزارتخانه برگزار می‌شود و در حوزه واردات گوشت گوسفندی از آسیای میانه، استرالیا و نیوزلند مذاکرات متعددی صورت گرفته و اکنون تمام فروشگاه‌های تهران گوشت وارداتی با قیمت مصوب سازمان حمایت توزیع می‌شود.

   وی همچنین عنوان کرد: در مورد گوشت گوساله نیز پیشنهاداتی را مطرح کرده‌ایم که با اصلاح تعرفه واردات این امکان وجود خواهد داشت که کسری نیاز از طریق واردات تامین شود. به هر صورت با توجه به این که مسوول تنظیم بازار گوشت وزارت جهاد کشاورزی است ما تنها در این زمینه پیشنهاد می‌دهیم و امیدواریم در مجموع تصمیم گیری‌ها و اقدامات به گونه‌ای باشد که به نفع مردم و تولید کنندگان تلقی شود.

   به گزارش ایسنا، تاکنون تامین کسری نیاز کشور به گوشت گوساله عمدتا از طریق واردات گوشت منجمد گوساله از کشور برزیل و گوشت گرم از کشور پاکستان از مسیر استان سیستان و بلوچستان صورت می گرفت. با توجه به شرایط فعلی  تأمین گوشت گوساله علی‌الخصوص توقف تأمین این کالا از مسیر استان سیستان و بلوچستان مهمترین موضوع ترمیم کسری نیاز کشور به گوشت گرم گوساله است. با توجه به قیمت جهانی گوشت گرم گوساله عدم تعدیل تعرفه و تخصیص ارز به معنی عدم توجیه اقتصادی واردات خواهد بود در چنین شرایطی پذیرش پیشنهادکاهش تعرفه واردات با توجه به کافی نبودن تولید داخل می‌تواند از ادامه افزایش نرخ گوشت گوساله جلوگیری کند.

   تشدید افزایش تقاضای گوشت گوساله در ماه‌های آتی همزمان با ماههای محرم و صفر و ذی‌الحجه لزوم تصمیم گیری سریع جهت تأمین و عرضه مکفی این کالا را دو چندان می‌کند.

   انتهای پیام • نظرات() 
 • خبر اقتصادی- بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه

  بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه

  • بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز چهارشنبه

   "آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه امام (ره) و مهرآباد"،"پیشنهاد کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله"،"بهره‌برداری کامل از پیست دیزین در گرو رفع نواقص"،"گندم ایرانی تا اروپا و آمریکا می‌رود"،"آغاز صادرات گاز به عمان از سال آینده"و "خطر مدام در کمین شماست"،برخی از مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های امروز اداره اقتصادی ایسنا است.

   به گزارش ایسنا، ‌برخی از مهم‌ترین اخبار اقتصادی امروز - چهارشنبه - در ادامه آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

   آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه امام (ره) و مهرآباد

   پس از تاخیرهای به وجود آمده در برخی از برنامه های پروازی امروز به دلیل آنچه از سوی شرکت فرودگاه‌ها "بروزرسانی سیستم مدیریت آسمان کشور" اعلام شده، شرایط در دو فرودگاه اصلی پایتخت عادی است.

   خطر مدام در انتظار شماست

   باج‌افزارها که از جدیدترین راه‌های هکری هستند، درصورت به‌روزرسانی نشدن سیستم عامل راهی را برای آلودگی سیستم کاربران پیدا می‌کنند. به همین دلیل ویندوز پیش از شیوع یک باج‌افزار، با ارائه نسخه‌ی به‌روزشده، قصد پیشگیری دارد. بهترین راه نیز به‌روزرسانی مداوم سیستم عامل است که با وجود این همچنان برخی در این کار تعلل ورزیده و خود را طعمه‌ی هکرها می‌کنند.

   پیشنهاد کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیشنهاد این وزارتخانه مبنی بر کاهش ۲۱ درصدی تعرفه واردات گوشت گوساله و کاهش این تعرفه از ۲۶ درصد به ۵ درصد خبر داد.

   صدور مجوزهای خاص برای موارد حساس‌

   معاون وزیر ارتباطات معتقد است در موارد محدود استفاده از اینترنت اشیاء باید برای کمک به کسب‌وکارها، مقررات‌زدایی شود و در مقابل در حوزه‌های حیاتی که داده‌های کلان کشور هستند، باید مقررات‌گذاری اتفاق بیفتد.

   آلمان، انگلیس، فرانسه و ایتالیا در راه صنعت ریلی ایران

   شرکت راه آهن از ادامه مذاکرات ایران با کشورهایی چون آلمان، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا برای حضور و مشارکت آنها در صنعت ریلی ایران خبر داده است.

   افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان در دستور کار ربیعی

   وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌گوید از زمانی که سکان وزارتخانه را در اختیار گرفته سیاست افزایش رفاه و درآمد کارگران را در پیش گرفته و افزایش حقوق بازنشستگان را در دستور کار قرار داده است.

   تکلیف سپرده‌های بانکی چه می‌شود؟

   با دستورالعمل جدید بانک مرکزی در رابطه با پرداخت حداکثری سودهای علی‌الحساب سپرده‌گذاران بانک‌ها و افرادی که می‌خواهند ‌حساب سپرده جدید باز کنند، با ابهاماتی از جمله تعیین تکلیف حساب‌های قبلی و جدید مواجه خواهند شد.

   آغاز صادرات گاز به عمان از سال آینده

   درحالی که مذاکره بین ایران و عمان برای گسترش روابط نفتی و گازی سابقه طولانی دارد و عمان همواره یکی از بازارهای صادراتی گاز ایران محسوب می‌شده، سفیر ایران در این کشور روز گذشته در مسقط با وزیر نفت و گاز عمان دیدار و درباره همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های نفت و گاز رایزنی کردند و دعوتنامه بیژن زنگنه به همتای عمانی برای سفر به ایران تقدیم شد.

   گندم ایرانی تا اروپا و آمریکا می‌رود اما واردات هنوز دست‌بردار نیست

   گندم ایرانی با وجود اینکه خودکفا شده و به فهرست محصولات صادراتی کشاورزی پیوسته و میهمان ۱۰ کشور اروپایی، آمریکایی و آسیایی شده، همچنان درگیر وارداتی است که ثبت‌ سفارش آن طی سه - چهار سال پیش صورت گرفته که گلایه شدید وزیر جهاد کشاورزی را در پی داشته است.

   توضیحات سیف درباره ابلاغیه جدید بانک مرکزی

   رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ابلاغ سیاست کاهش نرخ سود بانکی از سوی این نهاد گفت: کاهش نرخ سود بانکی مقدمه‌ای برای کاهش نرخ سود تسهیلات است.

   بهره‌برداری کامل از پیست دیزین در گرو رفع نواقص

   مدیرکل سازمان استاندارد استان البرز از ارسال ابلاغیه‌ای به مدیریت پیست دیزین درخصوص انطباق نداشتن برخی خطوط این پیست خبر داد و اعلام کرد: باید تا زمان بهره‌برداری از این خطوط در فصل سرما رفع نقص در دستور کار قرار گیرد.

   خطر مدام در انتظار شماست

   باج‌افزارها که از جدیدترین راه‌های هکری هستند، درصورت به‌روزرسانی نشدن سیستم عامل راهی را برای آلودگی سیستم کاربران پیدا می‌کنند. به همین دلیل ویندوز پیش از شیوع یک باج‌افزار، با ارائه نسخه‌ی به‌روزشده، قصد پیشگیری دارد. بهترین راه نیز به‌روزرسانی مداوم سیستم عامل است که با وجود این همچنان برخی در این کار تعلل ورزیده و خود را طعمه‌ی هکرها می‌کنند.

   افزایش کیفیت آب تهران

   قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: رینگ قمر بنی هاشم به چندین قطعه تبدیل شد که دو قطعه اصلی آن در مرحله‌ بهره‌برداری قرار گرفته و باید گفت که با اجرای کامل این طرح کیفیت آب تهران افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

   انتهای پیام • نظرات() 
 • «تصاویر منتشر شده از نمایندگان را شوخی نگیرید»

  • «تصاویر منتشر شده از نمایندگان را شوخی نگیرید»

   یک استاد ارتباطات معتقد است که «هر از گاهی انتشار برخی از تصاویر به جامعه شوک وارد می‌کند؛ در صورتی که اگر مخاطب بداند این تصویر از کدام رسانه و با چه سیاست‌هایی منتشر شده است، دیگر شوکه نمی‌شود. انتهای این جریان که الان همه خوشحالند، فلان نماینده گرفته شده، در واقع فقط به ضرر مردم است.»

   در هفته‌های اخیر عکس‌هایی از نمایندگان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد؛ بر روی آن نقد و تحلیل نوشته شد، کاریکاتور کشیدند و البته جدال‌های لفظی هم به وجود آمد. حواشی ایجاد شده پس از انتشار عکس گلابی خوردن یکی از نمایندگان و البته عکس‌هایی از سلفی گرفتن نمایندگان با موگرینی در مراسم تحلیف رییس جمهور، این پرسش را بار دیگر در ذهن بسیاری از اهالی رسانه ایجاد کرد که آیا اصولا انتشار چنین عکس‌هایی از سوی رسانه‌ها اقدامی درست است؟ و آیا باید مرزی را برای نزدیک شدن یک عکاس خبری به سوژه‌ی خود قائل شد؟

   سیدمحمدرضا خوشرو ـ پژوهشگر و مدرس رسانه ـ در گفت‌وگویی با ایسنا با اشاره به حواشی اخیر، گفت: در مسائل اینچنینی باید تعادل میان هر دو طرف ایجاد شود. بدیهی است افراد وقتی از خود فاصله می‌گیرند و وارد حریم عمومی می‌شوند، باید یکسری اصول را با توجه به هنجارهای جامعه رعایت کنند که بسته به شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی که دارند، حجم این رعایت‌ها متفاوت می‌شود. وقتی فردی در جایگاه یک نماینده مجلس قرار می‌گیرد، طبیعتاً با حجمی از بایدها و نبایدها مواجه می‌شود. به طور کلی از آنجا که سلبریتی‌ها از افراد سیاسی گرفته تا بازیگران و ورزشکاران مورد توجه عموم مردم هستند، باید نسبت به سایرین بیشتر مراعات کنند.

   او ادامه داد: از سوی دیگر در اینکه رسانه‌ها باید در موقعیت‌های مختلف حضور داشته باشند و از طریق تصویر و کلام اطلاع‌رسانی کنند، شکی نیست؛ اما باید به این نکته نیز توجه کرد که رسانه‌ها باید پایبند یک خط مشی رسانه‌ای باشند و اینکه اصلاً این قبیل از اخبار و تصاویر باید منتشر شوند یا خیر. طبیعی است که رسانه‌ها باید به نمایندگی از مردم در صحن علنی مجلس حضور داشته باشند، اما اینکه در صورتی که صحنه نامناسبی را دیدند و آن را ثبت و ضبط کردند، باید آن را منتشر کند یا نه، بحث دیگری است. چراکه گاهی ممکن است انتشار برخی تصاویر و اخبار در امنیت عمومی و بعضاً امنیت ملی اخلال ایجاد کند و منجر به تشویش اذهان عمومی شود.

   این استاد ارتباطات با بیان اینکه رسانه‌ها باید یک خط مشی عمومی و یک خط مشی مخصوص به خودشان را داشته باشند، افزود: برخی مسائل خط مشی کل رسانه‌ها محسوب می‌شود که باید به آنها پایبند باشند. اما ممکن است برخی رسانه‌ها نگاهی انتقادی یا حمایتی نسبت به ارگان یا سازمانی داشته باشند یا برای انعکاس جریانی رویکرد مخصوص به خودشان را داشته باشند، که این موضوع به خط مشی‌های خود رسانه‌ها بازمی‌گردد. به عنوان مثال شاید رسانه‌ای برند این باشد که تمام حرکات نمایندگان مجلس را رصد کند، نمایندگان باید حواسشان جمع باشد که یک سری هنجارها را در صحن مجلس رعایت کنند چون فلان رسانه ما را رصد می کند، ولی این موضوع اصلاً به این معنی نیست که آن رسانه نمی‌خواهد کارهای خوب مجلس و نمایندگان را هم منعکس کند. این موضوع در برخی از رسانه‌های اصولگرای منتقد دولت نیز وجود دارد؛ برخی از این رسانه‌ها اخباری مربوط به پسر فلان وزیر را منتشر می‌کنند.

   خوشرو با بیان اینکه «متاسفانه ما در اخلاق حرفه‌ای رسانه‌ای فرهنگ اعلام خط مشی را نداریم»، یادآور شد: در شرایطی که اغلب تعامل میان نهاد و رسانه‌ها چندان خوب نیست، هر از گاهی انتشار برخی از تصاویر به جامعه شوک وارد می‌کند؛ در صورتی که اگر مخاطب بداند این تصویر از کدام رسانه و با چه سیاست‌هایی منتشر شده است، دیگر شوکه نمی‌شود. انتهای این جریان که الان همه خوشحالند مچ فلان نماینده گرفته شده، در واقع فقط به ضرر مردم است. الان باقی سال‌هایی که این نماینده می‌خواهد خدمت کند، جور دیگری ادامه می‌دهد چون دیگر امید به کسب رای ندارد و در نهایت دود این افشاگری‌ها در چشم مردم می‌رود.

   انتهای پیام • نظرات() 
 • نقاشی‌های شریعت پناهی در خانه هنرمندان دیده می‌شود

  • نقاشی‌های شریعت پناهی در خانه هنرمندان دیده می‌شود

   نمایشگاه نقاشی‌های سیداسدالله شریعت پناهی از دوم تا دهم شهریورماه در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

   به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه نقاشی‌های سیداسدالله شریعت پناهی دوم شهریور ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه ۲۰ نقاشی با تکنیک رنگ روغن از آثار اسدالله شریعت پناهی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

   به گفته این هنرمند، سبک نقاشی او در سال‌های ۱۳۴۸ و ۱۳۴۹ سبکی مدرن بوده، ولی با سفر و اقامت در سمنان در آثارش به سمت طبیعت، موضوعات اساطیری و مینیاتور گرایش پیدا کرده و در نقاشی‌هایش از کمال‌الملک الهام گرفته است. تمام آثار شریعت پناهی بدون عنوان و دکوراتیو هستند. در نقاشی‌های این مجموعه شاهد موضوعاتی مانند پرتره هنرمند در حال نقاشی کردن تا مجلس موسیقی، مام وطن و طبیعت بی‌جان هستیم.

   کتاب «پیدا و پنهان» مجموعه نقاشی‌های شریعت پناهی در سبک نو شامل آثاری از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۲ است که در شمارگان یک‌هزار جلد به دو زبان انگلیسی و فارسی گردآوری شده است.

   نقاشی‌های ارائه‌شده در این نمایشگاه به سبک ابداعی است و حاوی مفاهیمی مانند شادی و غم در آیین‌های مختلف ایرانیان است.

   این نمایشگاه از دوم تا دهم شهریورماه در گالری‌های پاییز و میرمیران خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

   انتهای پیام • نظرات() 
 • اخبار فرهنگی- / در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

  / در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

  • / در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

   بزرگداشت امیر نادری در جشنواره‌ی جهانی پارسی،اجرای نمایش «سفید برفی و هفت کوتوله» در تئاتر شهرزاد، نمایش «خانه عروسک» در تئاتر باران و... از جمله خبرهای سینما و تئاتر است.

   آیین بزرگداشت و تقدیر از یک عمر فعالیت سینمایی امیر نادری در ششمین جشنواره جهانی فیلم پارسی برگزار می‌شود.

   به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره،برنده جایزه بهترین فیلم جشنواره ونکوور کانادا به عنوان فیلم افتتاحیه روی پرده خواهد رفت. این انیمیشن ساخته ان ماری فلمینگ کارگردان کانادایی است و شهره آغداشلو و پیمان معادی به عنوان صداپیشه در آن حضور دارند.

   «پل خواب» (اوکتای براهنی) که با اقتباس از رمان «جنایت و مکافات» نوشته فیودور داستایوفسکی ساخته شده فیلم منتخب اختتامیه است.

   «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، «رفتن» ساخته نوید محمودی محصول مشترک ایران و افغانستان و «آنها» ساخته‌ آناهیتا قزوینی‌زاده، به تهیه‌کنندگی جین کمپیون کارگردان فیلم «پیانو» از دیگر فیلم‌های بخش مسابقه‌ جشنواره امسال است.

   فیلم «کوه» ساخته امیر نادری هم در این دوره روی پرده می‌رود. برگزاری آیین تقدیر از امیر نادری یکی از بخش‌های جنبی جشنواره امسال است.
   ششمین جشنواره‌ جهانی فیلم‌ پارسی استرالیا امسال با ۸ فیلم برگزیده از ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه در شهر سیدنی برگزار می‌شود

   "سفید برفی و هفت کوتوله" در پردیس تئاتر شهرزاد

   نصیر ملکی‌جو "سفید برفی و هفت کوتوله" را در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌آورد.

   به گزارش ایسنا روابط‌عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، نمایش "سفید برفی و هفت کوتوله" به نویسندگی و کارگردانی نصیر ملکی‌جو از پنجشنبه دوم شهریور ماه ساعت 21:30 در  سالن شماره سه این پردیس به روی صحنه خواهد رفت.

   در این اثر نمایشی که اجرای آن تا 17 شهریور ماه ادامه خواهد داشت، (به ترتیب حروف الفبا) نگین خامسی، پوریا سلطان زاده، سروش شاکر، امیر حسین طاهری، پگاه کاظمی، محسن نوری و پرهام یدالهی ایفای نقش می‌کنند.

   از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به دستیار کارگردان: سینا فراهانی، مجری طرح و مدیر تولید: محمد قدس، موسیقی: بامداد افشار، نوازنده: امیر عابدین، طراحی و ساخت مجسمه: هادی عرب نرمی، طراح صحنه: نصیر ملکی جو، مشاور طراحی صحنه: سعید حسنلو، طراح لباس و آکساسسوار: سمانه احمدی مطلق، ساخت اکسسواری: شاهین فتحی، مدیران صحنه: آلما چنگیزی و علی فراهانی، دستیار صحنه: محمدعلی امیری، مشاور رسانه ای: سارا حدادی (مکث)، روابط عمومی و تبلیغات: ایلیا شمس (تئاتربازها)، طراح گرافیست، تیزر و عکاس: محمد صادق زرجویان  و ساخت دکور: حسین طاهر بخش اشاره کرد.

   علاقه‌مندان می‌توانند بلیت این نمایش را از سایت تیوال و یا با مراجعه حضوری به گیشه پردیس تئاتر شهرزاد تهیه کنند.

   نمایش «خانه عروسک» در تئاتر باران

   نمایش «خانه عروسک» به کارگردانی سعید حشمتی از روز یکشنبه 12 شهریور ماه در تئاتر باران روی صحنه می‌رود.

   نمایش «خانه عروسک» اثر مشهور هنریک ایبسن با دراماتورژی مهدی حسینی از روز یکشنبه 12 شهریور ماه با کارگردانی سعید حشمتی در تئاتر باران روی صحنه می‌رود.

   نیلوفر پارسا، شهریار فرد، مهدی حسینی، تیام منیری، رامین مسیبی در این نمایش ایفای نقش میکنند.

   دیگر عوامل این نمایش نیز به این ترتیب هستند: طراح صحنه و لباس: پوریا اخوان،طراح نور: میلاد ابراهیمی،طراح گریم: سمیه فرهانی،ساخت و انتخاب موسیقی: پیمان شیرپور،دستیار کارگردان: سوگل ایرانپور ،مشاور رسانه: مریم رودبارانی, طراح صحنه : سعید حشمتی، طراح لباس: الهی لطفی طراح نور: رسول طاهر بخش ،ساخت تیزر: محسن لبافی، عکس: محمود پیری ، رامین زمین پیما ، سارا کلوند

   خانهٔ عروسک یا عروسکخانه نمایشنامه ای است از هنریک ایبسن (۱۸۲۸-۱۹۰۶) شاعر، نمایشنامه‌نویس و درام نویس نروژی که در سال ۱۸۷۹ نگاشته شد و در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌های بسیاری خوانده می‌شود.عروسکخانه داستان بیرون آمدن از توهم، و طغیان زنی به نام «نورا» را شرح می‌دهد.

   نمایش «خانه عروسک» با کارگردانی سعید حشمتی از 12 شهریور ماه از ساعت 17 در تئاتر باران به نشانی خیابان انقلاب، ابتدای فلسطین جنوبی،پلاک1/ 292 اجرا می‌شود.

   مراسم نکوداشت لیلا حاتمی در ونکوور کانادا برگزار شد

   مراسم بزرگداشت لیلا حاتمی بازیگر سینما، داور جشنواره کن و عضو آکادمی اسکار روز دوشنبه در سالن کی‌میک شهر ونکوور کانادا برگزار شد.
   این مراسم که به همت دکتر امیر هوشنگ هاشمی، نویسنده و منتقد سینما و عضو هیأت داوران جشن حافظ برگزار شده بود با  استقبال علاقه‌مندان به سینمای ایران و ایرانیان مقیم کانادا روبرو شد.
   در این مراسم بویین ما ضمن قرائت پیام‌های جان هورگان نخست‌وزیر و  لیزا بیر وزیر فرهنگ ایالت بریتیش کلمبیا تقدیرنامه‌ای رسمی از طرف دولت کانادا به لیلا حاتمی به پاس فعالیت‌ها و دستاوردهای ارزنده در دنیای هنر اهدا کرد.
   بر اساس این گزارش،این رویداد که در ادامه مسترکلاس لیلا حاتمی که روز ۱۵ آگست(برابر با ۲۴) و با نمایش فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» برگزار شد و پس از پایان نمایش این اثر سینمایی، لیلا حاتمی به همراه جنیفر کلمنس، مدیر دپارتمان بازیگری مدرسه‌ی سینمایی ونکوور به سوالات حاضرین که عمدتا از جنس مخاطبین آکادمیک و دانشجویان بودند پاسخ دادند.  

   در این مراسم همچنین تقدیرنامه پارلمان کشور کانادا به مناسبت حضور لیلا حاتمی بانوی هنرمند ایرانی در این کشور، توسط فین دانلی نماینده پارلمان کانادا به ایشان اهدا شد.

   معرفی شورای انتخاب متون نمایشی دو بخش ششمین جشنواره تئاتر شهر

   با معرفی شش هنرمند شناخته شده هنرهای نمایشی شورای انتخاب متون نمایشی دو بخش مسابقه صحنه‌ای و بخش تئاتر دیگر (خیابانی، محیطی، شورایی و دیگر گونه‌های اجرایی)جشنواره معرفی شد.

   دربخش مسابقه صحنه‌ای دکتر رحمت امینی، عباس اقسامی، ساناز بیان و در بخش مسابقه تئاتر خیابانی سامان خلیلیان، فرامرز قلیچ‌خانی، پیام عزیزی متون نمایشی این دو بخش را ارزیابی و انتخاب خواهند کرد.

   سه هنرمند تئاتر دکتر رحمت امینی نویسنده و کارگردان و منتقد و مدرس تئاتر، ساناز بیان نویسنده، بازیگر، مترجم و کارگردان تئاتر و عباس اقسامی نویسنده و کارگردان به عنوان شورای انتخاب آثار بخش مسابقه صحنه‌ای با خوانش نمایشنامه‌های متقاضی کار ارزیابی و انتخاب آثار بخش مسابقه صحنه‌ای را بر عهده خواهند داشت.

   همچنین در بخش تئاتر دیگر (خیابانی، محیطی، شورایی و دیگر گونه‌های اجرایی) سامان خلیلیان نویسنده و کارگردان و مدیر دفتر تئاتر خیابانی که چهره‌ای شناخته شده در عرصه تئاتر خیابانی است در کنار پیام عزیزی و فرامرز قلیچ‌خانی از نویسنده‌ها و کارگردانان و بازیگران فعال و موفق چند سال اخیر تئاتر خیابانی، محیطی، شورایی و دیگر گونه‌های اجرایی به عنوان شورای ارزیابی و انتخاب آثار نمایشی این بخش معرفی شدند.

    ششمین جشنواره تئاتر شهر به‌عنوان اصلی‌ترین رویداد نمایشی شهرداری توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران آذر و دی‌ماه در شهر تهران برگزار خواهد شد.

   مجمع عمومی عادی انجمن صنفی تدوینگران در تاریخ11 مرداد ماه با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل خانه سینما برگزار شد.

   نخست مجمع عمومی، هیئت رئیسه خود را انتخاب کرد و سپس " گزارش عملکرد هیئت مدیره" ، "گزارش مالی" و "گزارش بازرس" را شنید و به آن ها رای تایید داد.

   در پایان انتخاب بازرس انجام شد و مژده قاجاریه به عنوان بازرس و احسان شیبانی به عنوان علی البدل بازرس انتخاب شدند.

   پس از پایان مهلت یک هفته‌ای برای طرح شکایت درباره ی برگزاری مجمع عمومی، هیئت رئیسه مجمع با توجه به نبود شکایت، صحت برگزاری و مصوبات آن را تایید کرد. 

   مریم آشوری با نمایش «مُخ‌پریشون‌ها شلم» به تالار هنر می‌آید

   نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» به کارگردانی مریم آشوری از امروز، یکم شهریور ساعت 18 اجراهای خود را در تالار هنر آغاز خواهد کرد.

   بنا بر گزارش گروه رسانه این نمایش، مریم آشوری تازه‌ترین اثر خود را با عنوان «مخ‌پریشون‌های شلم» و به نویسندگی «ساندرا فنیچل‌آشر» و ترجمه «نیما آزادگیلانی»، از امروز یکم شهریورماه ساعت 18 در تالار هنر روی صحنه می‌برد.

   مهرداد باقری، محمد لقمانیان، آنالی شکوری، امین میرزاباقری و عبد آتشانی در این اثر نمایشی به ایفای نقش می‌پردازند. سایر عوامل نیز عبارتند از: طراح صحنه: مهدی نیک‌روش، طراح لباس: زهرا یعقوبی، آهنگساز: عبد آتشانی و مجید خیاطی، شاعر: آزاده فرهنگیان، دستیار کارگردان: امین میرزاباقری، دستیار صحنه:کیانا ناصح، طراح گریم: حسین تبریزی، اجرای گریم: حسین تبریزی و لیلا پریشان، عکاس: احسان رافتی، مشاور امور رسانه: احمدرضا حجارزاده.

   در خلاصه‌داستان این نمایش آمده: در افسانه‌ها آمده هنگامی که کره زمین خلق شد و زمانی رسید که آدم‌ها باید در آن ساکن می‌شدند، دو فرشته که از مقربان خدا بودند، هر کدام کیسه‌ای همراه داشتند، یکی کیسه‌ای پُر داشت که مربوط به آدم‌های عاقل می‌شد و دیگری کیسه‌ای خالی که مربوط به آدم‌های نادان بود. قرار بود این آدم‌ها به طور مساوی در همه جای دنیا پخش بشوند اما ...

   مریم آشوری پیش از این نمایش «سفر شگفت‌انگیز» را کارگردانی و در همین تالار اجرا کرده بود. نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» دومین تجربه کارگردانی این بازیگر تئاتر است.

   علاقه‌مندان به تماشای نمایش «مخ‌پریشون‌های شلم» می‌توانند از امروز، هر روز غیر از شنبه‌ها، ساعت18 در تالار هنر به نشانی خیابان مفتح جنوبی، جنب ورزشگاه شیرودی،کوچه ورزنده به تماشای این نمایش بنشینند.

   انتهای پیام  • نظرات() 
 • آقای مدیر


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic