شروع دوباره

کمک به روبات گوگل در جهت ایندکس سریع صفحات وب سایت

کمک به روبات گوگل در جهت ایندکس سریع صفحات وب سایت

 • کمک به روبات گوگل در جهت ایندکس سریع صفحات وب سایت

  یک وب سایت زمانی در نتایج جستجوی گوگل یافت خواهد شد که قبلا توسط این موتور جستجو بررسی و در فهرست آن ثبت شده باشد. گوگل برای اطمینان از فهرست شدن تمامی محتوای یک وب سایت، به صورت روزانه به دنبال محتوای جدید در وب سایت های هدف می گردد. با توجه به وجود میلیاردها سایت در سراسر جهان این کار توسط ربات یا خزنده گوگل که گاهی عنکبوت گوگل نامیده می شود انجام می گردد. خزیدن فرآیندی است که ربات گوگل صفحات جدید و به روز شده را به فهرست گوگل می افزاید.

  هر صاحب وب سایت می کوشد به عنوان یکی از رتبه های بالا در گوگل دست یابد. شما می توانید روبات گوگل و سایر موتورهای جستجو را به مهم ترین صفحات از وب سایت خود هدایت نمایید چنانچه مطمئن شوید که صفحات وب سایت شما سزاوار توجه موتورهای جستجو هستند. حال سوال این است که چرا شما باید روبات های موتور جستجو را هدایت و راهنمایی نمایید؟

  در اینجا مدیران وب سایت قادرند تا بر روند خزیدن ربات گوگل تاثیر گذاشته تا بهترین نتیجه ممکن را بدست آورند. این مدیر وب سایت می تواند با استفاده از روشهای خاصی خزنده گوگل را آگاه کند که کدام محتوای وب سایت را ثبت و یا کدام یک را حذف کند. اگر چه طول عمر خزیدن ربات گوگل کمتر از 1/2 ثانیه است و شامل چند مرحله قبل از مشاهده نتایج مربوطه می شود با این حال برای اینکه ربات گوگل ردیابی و درک بهتری از سایت شما داشته باشد، وجود یک ساختار لینک داخلی مناسب و همچنین نقشه سایت ضروری است.

  چنانچه شما راهنمای روبات گوگل باشید در هر بار بازدید گوگل از سایت شما صفحات مهم و با ارزش سایت شما بررسی می گردد. صفحاتی مانند شرایط و ضوابط، تماس با ما و … در رتبه بندی موتورهای جستجو فاقد اهمیت است و باید به روبات گوگل تذکر داده شود. بدین جهت روبات گوگل و موتورهای جستجو آگاه می گردند که این صفحات را نادیده بگیرند. زمان ایندکس شدنی که در مورد این صفحات صورت می گیرد باید در مورد صفحات مهم وب سایت شما صرف شود.

  راههای گوناگونی برای هدایت روبات های جستجوگر وجود دارد:

  استفاده از یک فایل robots.txt خوب و تگ متا NOINDEX
  robots.txt نام یک فایل متنی است که در ریشه سایت شما قرار گرفته است. این فایل متنی به موتورهای جستجو اعلام می کند که چه بخش هایی از وب سایت شما باید در دسترس باشد. شما نباید اجازه دهید تا تمامی صفحات، فایل ها و پوشه ها نمایه شود. روبات موتور جستجو قبل از نمایه سازی فایل متنی robots.txt را بررسی می کند. تگ متا NOINDEX راه دیگری برای حذف صفحات کم اهمیت از فهرست توجه روبات موتورهای جستجو است. به طور کلی، اگر شما یک فایل robots.txt خوب داشته باشید به چنین تگی نیاز ندارید.

  مطمئن شوید که تمام بک لینک های شما فعال است
  روبات موتورهای جستجو لینک های موجود در صفحات وب شما را دنبال می کنند. لینک های شکسته نشانه ای از سایت های با کیفیت پایین است. شما نباید اجازه دهید که روبات گوگل به اتلاف وقت در صفحات غیر موجود در سایت شما بپردازد. بدین جهت می توانید لینک های موجود در سایت خود را با استفاده از ابزارهای ویژه این کار بررسی نمایید کنید.

  ساختار وب سایت خود را بهبود ببخشید. یک سایت با ساختار مناسب همراه با دسته بندی واضح و شفاف ،احتمال این که روبات گوگل و دیگر موتورهای جستجو را به سوی صفحات مهم سایت هدایت نماید ، افزایش می دهد. صفحات مهم سایت شما باید با کمترین کلیک ماوس در دسترس باشد.

  https://fa2.ir/84/google-bot-help-for-quick-indexing-web-pages/
 • نظرات() 
 • تولید اولین فناوری مرکز فناوری هوافضا راه اندازی می شود

  مرکز فناوری هوافضا راه اندازی می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • مرکز فناوری هوافضا راه اندازی می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

   به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سبزه پرور عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در اختتامیه دهمین دوره مسابقات ملی هوافضا گفت: این مسابقات تلفیقی از تئوری و عمل است.

   وی تاکید کرد: لازمه ایجاد کارگروهی در رقابت های علمی اعتماد به یکدیگر است که به همین واسطه تیم ها به پیروزی می رسند.

   سبزه پرور خاطر نشان کرد: به جهت اهمیت موضوع هوافضا بنا داریم در تابستان مرکز فناوری هوافضا را در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی کنیم.

   به گفته دبیر علمی دهمین دوره مسابقات هوافضای دانشگاه امیرکبیر، هدف از راه اندازی این مرکز ارائه ایده ها و ورود آنها به بازار بدون واسطه است.

   وی عنوان کرد: همچنین به این واسطه جوانان در آینده می توانند در اقتصاد کشور سهیم باشند.

   سبزه پرور افزود: در این دوره از مسابقات که در ۶ لیگ برگزار شد ۱۶۰ تیم با بیش از ۶۰۰ شرکت کننده حضور داشتند.

   ظهور کسب و کارجدید و توسعه دانش با ایجاد مرکز نوآوری هوافضا

   صادق تابع جماعت در ادامه اظهار داشت: در این دوره از مسابقات استقبال خوبی برای حضور تیم های دانش آموزی، دانشجویی و تیم های آزاد شد.

   رئیس دانشکده هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: هدف اصلی از برگزاری این مسابقات ارتقای سطح علمی و توسعه دانش هوافضاست.

   وی با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری هوافضا در دانشگاه گفت: این مرکز منجر به ظهور کسب و کارجدید و توسعه دانش این حوزه در بخشهای عمومی می شود.

   تابع جماعت افزود: امیدواریم این تلاشها منجر به ارتقای فناوری در این حوزه شود. • نظرات() 
 • محدودیت جهانی در تولید داروی تزریقی تالاسمی/ شرایط واردات دارو - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • محدودیت جهانی در تولید داروی تزریقی تالاسمی/ شرایط واردات دارو - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

   دکتر کیانوش جهانپور در گفتگو با خبرنگار مهر، با عنوان این مطلب که آهن زدایی در بیماران تالاسمی از اصول درمان پایه محسوب می شود، گفت: آهن زدایی با دو روش تزریقی و خوراکی امکان پذیر است.

   وی با اشاره به این مطلب که داروی تزریقی دسفرال از دیرباز مورد استفاده بیماران قرار دارد، ادامه داد: از آنجا که این بیماران از همان سنین کودکی و حتی شیرخوارگی به تزریق مکرر خون نیاز پیدا می کنند، ناگزیرند یک داروی آهن زدا مصرف کنند که داروی در دسترس و معمول، دسفرال است. 

   جهانپور در عین حال به استفاده بیماران تالاسمی از داروی خوراکی اشاره کرد و افزود: این داروی خوراکی یک برند خارجی است.

   سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: خوشبختانه داروی خوراکی هم وجود دارد که در داخل تولید می شود و قیمت آن بسیار کمتر از مشابه خارجی است و کیفیت و استاندارد قابل قبولی دارد.

   وی ادامه داد: هم داروی تزریقی بیماران تالاسمی که مشابه داروی خارجی دسفرال است و هم داروی خوراکی وارداتی در ایران تولید می‌شود و اغلب بیماران نیز از این داروها استقبال خوبی کرده‌اند. از سوی دیگر تولید داروی تزریقی در دنیا رو به کاهش است و عملا ممکن است بسیاری از خطوط تولید این دارو در آینده نزدیک در دنیا تعطیل شود و الگوی تجویز و مصرف به سمت داروی خوراکی می رود.

   جهانپور افزود: این داروها یارانه‌ای بودند و الان این یارانه به بیمه‌ها منتقل  شده‌ است، اسناد بالادستی، نظام سلامت را مکلف به نظام دارویی ژنریک می داند، طبق بند(د) ماده ٧٤ قانون برنامه پنج ساله ششم هم وزارت بهداشت، باید تولید، عرضه، تجویز و حمایت بیمه‌ای را فقط به داروهای فاقد نام تجاری(ژنریک) اختصاص دهد. اگر چه جهت حمایت از بیماران طبق ابلاغی در فروردین ۹۶ برخی داروهای بیماران خاص، مزمن و صعب‌العلاج از جمله بیماران تالاسمی، استثناء شده است.

   سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: در موارد تولید مشابه داخلی در حد نیاز، سازمان غذا و دارو بیش از ۱۰ درصد اجازه واردات برند و داروی خارجی نخواهد داشت، بر این اساس اگرچه تلاش بر تامین بخشی از داروی تزریقی از خارج انجام شده و کمبودهای مقطعی بر طرف شده است چنانکه در هفته اخیر نیز صورت پذیرفته لکن روند و الگوی مصرف باید به سمت داروی خوراکی تولید داخل رفته و ادامه تامین و حمایت از داروی خارجی و برند به خصوص تزریقی قطعا با چالش هایی روبرو خواهد بود.

   جهانپور تاکید کرد: البته در حال حاضر مشکل کمبود بر داروی بیماران تالاسمی برطرف شده و واردات انجام و در شبکه توزیع شده است. • نظرات() 
 • بازار ۲.۵ میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی/بیمارستان‌ها «مستقل»می شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

  • بازار ۲.۵ میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی/بیمارستان‌ها «مستقل»می شوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

   به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مسعود ناصری پور روز شنبه در نشست خبری هفته سلامت، در ابتدا به ارائه گزارشی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایران در طرح سلامت نوروزی پرداخت و افزود: در طرح سلامت نوروزی، ۱۸۵ هزار مراجعه به اورژانس بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران داشتیم که ۱۵۳ هزار مورد سرپایی مداوا شدند و ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش های عادی و ۱۰ هزار نفر نیز در بخش های ویژه بستری شدند.

   وی با اعلام اینکه در طرح سلامت نوروزی بیش از ۳۸۰۰ عمل جراحی اورژانسی و ۴۲۰۰ عمل جراحی الکتیو در ۱۷ مرکز درمانی تحت پوشش انجام شده است، گفت: در این طرح، ۲۲۰۰ مصدوم ترافیکی به بیمارستان های ما منتقل شدند.

   ناصری پور به بازرسی های بهداشتی اشاره کرد و افزود: ۷۲ تیم بازرسی در ساعات اداری و ۱۹ تیم در ساعات غیر اداری بر اماکن عمومی نظارت داشتند که از ۲۸ هزار مورد بازرسی، ۲۱ هزار مورد آن مربوط به مراکز موادغذایی و عرضه غذا بود که ۵۳۱ مورد از این مراکز به مراجع قضائی معرفی شدند و ۸۹ مورد تعطیلی داشتیم. همچنین، ۱۰ تن مواد غذایی فاسد نیز معدوم شد.

   وی در ادامه به برنامه های هفته سلامت اشاره کرد و از شکل گیری اولین مجمع سلامت استان تهران خبر داد و گفت: روز دوشنبه این مجمع با حضور وزیر بهداشت برپا می شود.

   ناصری پور به وضعیت تخت های بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت شهری و استان تهران تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند که نسبت تخت به جمعیت، ۲.۳۵ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است که از شاخص ملی بالاتر هستیم، اما همچنان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه ایم.

   به گفته وی، ۱۷.۵ درصد تخت های بیمارستانی را تخت های ویژه شامل می شود که نسبت آن به جمعیت ۹.۹ بوده و از شاخص کشوری بالاتر است.

   ناصری پور افزود: بیش از ۹۵ درصد مراجعان به اورژانس بیمارستان های دانشگاه ظرف ۶ ساعت اول تعیین تکلیف می شوند.

   وی با عنوان این مطلب که در برخورد با بیماران می توان دو سیاست را دنبال کرد، ادامه داد: سیاست اول این است که به تناسب افزایش بیماران، مراکز درمانی را توسعه دهیم و سیاست دوم، بحث پیشگیری و ارتقای دانش و آگاهی سلامت جامعه است که عقل حکم می کند سیاست دوم را در پیش بگیریم.

   ناصری به پروژه های بیمارستانی در دست احداث و آماده بهره برداری اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا پایان امسال دومین بیمارستان سوختگی شهر تهران در اتوبان همت به بهره برداری برسد که با ۱۶۰ تخت به عنوان مجهزترین بیمارستان سوختگی در کشور و خاورمیانه تلقی می شود. همچنین، فاز بعدی بیمارستان فیروزآبادی در شهر ری و بیمارستان امام خمینی شهریار، از دیگر پروژه هایی است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

   وی تاکید کرد: بالغ بر ۳۰۰ هزار مترمربع فضای بیمارستانی، درمانگاهی و اورژانس در دست احداث داریم.

   ناصری پور با اشاره به کمبود منابع مالی بیمارستان های تحت پوشش، افزود: در پایان سال گذشته توانستیم تا حدودی معوقات پرسنل بیمارستان ها و شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی را پرداخت کنیم و هیچ مشکلی در ارائه خدمات به مردم نداریم.

   وی از ابلاغ دستورالعمل اداره بیمارستان ها به صورت «مستقل» خبر داد و گفت: این دستورالعمل با همکاری سه دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهیدبهشتی و وزارت بهداشت، تهیه و ابلاغ شده و هدف آن، اداره بهتر بیمارستان های دانشگاهی است.

   ناصری پور ادامه داد: در بیمارستان های مستقل شاهد حضور مدیرعامل به همراه دو معاون اجرایی و فنی خواهیم بود که هیات عامل این بیمارستان ها مرکب از ۵ نفر است و اختیارات قابل توجهی به آنها واگذار شده است.

   رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در ادامه حجم بازار تجهیزات پزشکی کشور را ۲.۵ میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: ۱.۶ میلیارد دلار آن واردات است. 

   وی گفت: تجهیزات پزشکی به دو دسته مصرفی و سرمایه ای تقسیم می شوند که عمده تجهیزات مصرفی ما تولید داخل بوده ولی قسمت عمده تجهیزات سرمایه ای از خارج تامین می شود. • نظرات() 
 • آقای مدیر


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic